Oljemålning Carl Fredrik Von Breda

Klubbat för:

12 000 SEK

Schätzwert

15 000 SEK

Beschreibung

CARL FREDRIK VON BREDA (1759-1818): "Prosten Johan Fahlcrantz", Kungsåra, Västerås stiftelse, signerad C.F.v Breda pinx 1806, olja på duk, ca 69x59 cm

Zustandsbeschreibung

Retuscher, krackeleringar

876359

2021-02-18