Huggare Ryssland

Huggare Ryssland
Huggare Ryssland
Huggare Ryssland
Huggare Ryssland
Huggare Ryssland
Huggare Ryssland
Huggare Ryssland
Huggare Ryssland
Huggare Ryssland
Huggare Ryssland
Huggare Ryssland
Huggare Ryssland
Huggare Ryssland
Huggare Ryssland
Huggare Ryssland
Huggare Ryssland

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

HUGGARE, rysk, modell 1856, för flottan, svärtat stålfäslte, klingrygg märkt med kyrliska Zlatoust samt daterad 1862, svart läderbalja med två beslag, längd ca 88 cm

Slitage

876462

2021-02-14