Kaffeset silver Finland
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, Finland, troligen Helsingfors, omkring 1900, bestående av: kanna, sockerskål med lock samt gräddkanna, invändig förgyllning, höjder ca 11,5-25 cm, total vikt ca 1267 g
Slitage, gravyr i botten
876475
2021-02-18