Kaffeset silver Finland

Kaffeset silver Finland
Kaffeset silver Finland
Kaffeset silver Finland
Kaffeset silver Finland
Kaffeset silver Finland
Kaffeset silver Finland
Kaffeset silver Finland
Kaffeset silver Finland
Kaffeset silver Finland
Kaffeset silver Finland

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, Finland, troligen Helsingfors, omkring 1900, bestående av: kanna, sockerskål med lock samt gräddkanna, invändig förgyllning, höjder ca 11,5-25 cm, total vikt ca 1267 g

Slitage, gravyr i botten

876475

2021-02-18