Vera Frisén oljemålning
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
VERA FRISÉN (1910-1990): Afton, signerad och daterad Frisén- 71, olja på duk fäst på pannå, 33,5 x 40,5 cm,
handgjord bladguldslist.
UTSTÄLLD
Färgens polyfoni - Vera Frisén och Karin Granqvist, Thielska Galleriet, Stockholm, 2/4 - 5/6 2011
876485
2021-02-28