2 vaser, 1950-60-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VASER, 2 st, glas, tillskrivna Bengt Edenfalk, Skruf och Gunnar Nylund/Asta Strömberg, Strömbergshyttan, 1950-60-tal, graverad och slipad dekor av stadsmotiv med bilar och fiskar och sjögräs, osignerade, höjd 26 och 39 cm
Vasen med fiskar med smärre tillverkningsdefekt och invändig smuts
876861
2021-02-22