2 vaser, 1950-60-tal

2 vaser, 1950-60-tal
2 vaser, 1950-60-tal
2 vaser, 1950-60-tal
2 vaser, 1950-60-tal
2 vaser, 1950-60-tal
2 vaser, 1950-60-tal
2 vaser, 1950-60-tal
2 vaser, 1950-60-tal
2 vaser, 1950-60-tal
2 vaser, 1950-60-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VASER, 2 st, glas, tillskrivna Bengt Edenfalk, Skruf och Gunnar Nylund/Asta Strömberg, Strömbergshyttan, 1950-60-tal, graverad och slipad dekor av stadsmotiv med bilar och fiskar och sjögräs, osignerade, höjd 26 och 39 cm

Vasen med fiskar med smärre tillverkningsdefekt och invändig smuts

876861

2021-02-22