Folke Persson akvareller
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
800 SEK
FOLKE PERSSON (1905-1964), akvareller, 2 st, "Sten Teodorsson tecknad på väg till Särö, nära Billdal" samt motiv med torghandel, en monogramsignerad och daterad 1925 och en stämpelsignerad med intyg a tergo, 15,5x23 cm respektive 10x14,5 cm.
Ej examinerade ur ramar.
876937
2021-02-26