Folke Persson akvareller

Folke Persson akvareller
Folke Persson akvareller
Folke Persson akvareller
Folke Persson akvareller
Folke Persson akvareller
Folke Persson akvareller

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

800 SEK

FOLKE PERSSON (1905-1964), akvareller, 2 st, "Sten Teodorsson tecknad på väg till Särö, nära Billdal" samt motiv med torghandel, en monogramsignerad och daterad 1925 och en stämpelsignerad med intyg a tergo, 15,5x23 cm respektive 10x14,5 cm.

Ej examinerade ur ramar.

876937

2021-02-26