Skål Pungo Stig Lindberg

Skål Pungo Stig Lindberg
Skål Pungo Stig Lindberg
Skål Pungo Stig Lindberg
Skål Pungo Stig Lindberg
Skål Pungo Stig Lindberg
Skål Pungo Stig Lindberg

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

800 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), skål, "Pungo", stengods, Gustavsberg 1950-/60-tal, modellen formgiven 1953, vit glasyr, stämplad GUSTAVSBERG SWEDEN, längd ca 35,5 cm

Nagg

876953

2021-02-14