Oidentifierad konstnär oljemålning
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, porträtt föreställande Anders Nohrborg (1725-1767) Anders Nohrborg var präst i Finska församlingen i Stockholm samt kunglig hovpredikant, olja på duk, ca 71x57 cm
Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken
Krackelyr, smärre färgbortfall, skrapmärken
876959
2021-02-21