Samekniv av John Nilsson Araksuolo, Arvidsjaur
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOHN NILSSON, halvhornskniv, Araksuolo, Arvidsjaur, signerad med bomärke vid slida, skaft i renhorn samt masur, slida i läder samt renhorn med graverad dekor i sydsamisk stil, blad av stål, längd ca 22 cm
Bruksslitage
877083
2021-02-18