Samekniv av John Nilsson Araksuolo, Arvidsjaur

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

JOHN NILSSON, halvhornskniv, Araksuolo, Arvidsjaur, signerad med bomärke vid slida, skaft i renhorn samt masur, slida i läder samt renhorn med graverad dekor i sydsamisk stil, blad av stål, längd ca 22 cm

Bruksslitage

877083

2021-02-18