ARNE NORELL Sirocco sk safaristil

Klubbat för:

10 500 SEK

Schätzwert

10 000 SEK

Beschreibung

ARNE NORELL, "Sirocco", sk safaristol, ca 1960/70-tal, formgiven 1964, rygghöjd ca 68, bredd 67 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, patina vid läder

877096

2021-02-18