Slagbord Maria Flap

Slagbord Maria Flap
Slagbord Maria Flap
Slagbord Maria Flap
Slagbord Maria Flap
Slagbord Maria Flap
Slagbord Maria Flap
Slagbord Maria Flap
Slagbord Maria Flap
Slagbord Maria Flap
Slagbord Maria Flap
Slagbord Maria Flap
Slagbord Maria Flap
Slagbord Maria Flap
Slagbord Maria Flap
Slagbord Maria Flap
Slagbord Maria Flap

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BRUNO MATHSSON, "Maria Flap", slagbord, 1972, Karl Mathsson Värnamo, modellen ursprungligen formgiven 1936, skivor med teakfanér, brännmärkt "Karl Mathsson Värnamo", höjd ca 74, 24x90 total längd ca 280 cm

Repor vid skivor förekommer, smärre stötmärken, bruksslitage

877131

2021-02-18