takarmatur
2021-02-18
877138
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TAKLAMPA, omkring 1940-tal, troligtvis Carl Fagerlund för Orrefors, konturerat glas och mässing, diam ca 34 cm, totalhöjd inkl kedja 110cm.
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktion