Henri Pfeiffer Akvarell

Henri Pfeiffer Akvarell
Henri Pfeiffer Akvarell
Henri Pfeiffer Akvarell
Henri Pfeiffer Akvarell
Henri Pfeiffer Akvarell
Henri Pfeiffer Akvarell

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HENRI PFEIFFER (Tyskland, 1907-1952): Komposition, monogramsignerad och daterad HP 31, akvarell på papper, uppklistrad, ca 47 x 32 cm
Utförd under Bauhausperioden
PROVENIENS: Galerie Marbach, Bern
REF: Catalogue Marbach, Aquarelles 1-1509, nr 1005

877171

2021-02-22