Höganäsbolaget
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 200 SEK
HÖGANÄSBOLAGET, 4 dlr, kaffekanna modellnr 643, drejarstämpel CA, serveringsset i 3 dlr för te i drakmönster, modellnr 686, 687, 688, otydlig drejarstämpel, största H ca 12,5 cm,
Samtliga rakstämplade ´Höganäs´
Skador: mindre glasyrnagg, nagg i snipans pip
877352
2021-02-19