Höganäsbolaget

Höganäsbolaget
Höganäsbolaget
Höganäsbolaget
Höganäsbolaget
Höganäsbolaget
Höganäsbolaget
Höganäsbolaget
Höganäsbolaget
Höganäsbolaget
Höganäsbolaget
Höganäsbolaget
Höganäsbolaget

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 200 SEK

HÖGANÄSBOLAGET, 4 dlr, kaffekanna modellnr 643, drejarstämpel CA, serveringsset i 3 dlr för te i drakmönster, modellnr 686, 687, 688, otydlig drejarstämpel, största H ca 12,5 cm,
Samtliga rakstämplade ´Höganäs´

Skador: mindre glasyrnagg, nagg i snipans pip

877352

2021-02-19