Bordsur
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSUR, 1800-tal, mahogny, handtag i mässing, nyckel finns, höjd ca 47 samt 27x17 cm
Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken
Delvi trasig genombruten dekor med bitar som fattas, bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej
877396
2021-02-21