Krumsabel
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KRUMSABEL, 18/1900-tal, enkelt bygelfäste med lejonmaskaron, balja av mässing samt läder, längd ca 88 cm
Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken
Omfattande slitage, kompletterad, klinga med intorkat läder, trasig balja
877424
2021-02-21