Krumsabel

Krumsabel
Krumsabel
Krumsabel
Krumsabel
Krumsabel
Krumsabel
Krumsabel
Krumsabel
Krumsabel
Krumsabel

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KRUMSABEL, 18/1900-tal, enkelt bygelfäste med lejonmaskaron, balja av mässing samt läder, längd ca 88 cm

Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken

Omfattande slitage, kompletterad, klinga med intorkat läder, trasig balja

877424

2021-02-21