Carl Harry Stålhane vas
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CARL HARRY STÅLHANE (1920-1990), vas, Rörstrand, gråspräcklig glasyr, signerad, höjd ca 60 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
Andrasortering, glasyr med sprickor, krackelerad
877459
2021-03-13