Bestick i silver
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BESTICK, 38 dlr, silver, 1700-1900-tal, främst skedar, några kaffeskedar med dekor i emalj, några med von der Lanckens familjevapen, längd mellan ca 10-22 cm, vikt ca 1341 g
Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken
Bruks och åldersrelaterat slitage
877509
2021-02-21