Bestick i silver

Bestick i silver
Bestick i silver
Bestick i silver
Bestick i silver
Bestick i silver
Bestick i silver
Bestick i silver
Bestick i silver

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BESTICK, 38 dlr, silver, 1700-1900-tal, främst skedar, några kaffeskedar med dekor i emalj, några med von der Lanckens familjevapen, längd mellan ca 10-22 cm, vikt ca 1341 g

Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken

Bruks och åldersrelaterat slitage

877509

2021-02-21