Miniatyrägg guld och silver
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HÄNGE, miniatyrägg, förgyllt silver med gul- och röd guillocherad emaljdekor, ögla och fäste 14 k guld, inköpt hos W.A. Bolin på 1990-talet, höjd inkl. ögla 2,5 cm, vikt ca 5,3 g
Ett smärre hack på gul emalj
877523
2021-02-27