Piero Lissoni
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PIERO LISSONI, "194 9´´ Low", sidobord, för Cassina, Italien, & AURÉLIEN BARBRY, "Sky", serveringsfat, för Georg Jensen, Danmark, samtida, vit carrara marmor, höjd sidobord ca 49, diameter ca 40 cm, fat ca 35 cm
Mindre bruksslitage, fatet med nagg i kanten, samt limrester undertill.
877618
2021-02-19