Piero Lissoni

Piero Lissoni
Piero Lissoni
Piero Lissoni
Piero Lissoni
Piero Lissoni
Piero Lissoni
Piero Lissoni
Piero Lissoni
Piero Lissoni
Piero Lissoni
Piero Lissoni
Piero Lissoni

Klubbat för:

7 600 SEK

8 000 SEK

PIERO LISSONI, "194 9´´ Low", sidobord, för Cassina, Italien, & AURÉLIEN BARBRY, "Sky", serveringsfat, för Georg Jensen, Danmark, samtida, vit carrara marmor, höjd sidobord ca 49, diameter ca 40 cm, fat ca 35 cm

Mindre bruksslitage, fatet med nagg i kanten, samt limrester undertill.

877618

2021-02-19