Lisa Rinnevou litografi
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA RINNEVUO (född 1972): "Liv", signerad Lisa Rinnevou, 93/250, färglitografi, bladmått ca 54x67 cm
HISTORIK:
Konstnären om motivet:
"Liv är en ängel som frigör själen och budskapet är: Let your shoulders down - be free. För mig är texten lika viktig som det målade motivet i mina verk. Oftast är det positiva budskap, peppande ord och fraser som jag, precis som alla andra behöver påminnas om. Sen är det olika vad som tilltalar betraktaren, vissa går enbart efter bilden medan andra tar till sig texten. Jag gillar det, att båda delarna är olika tilltalande för olika personer".
877620
2021-02-15