Dirk Antoon Teupken akvarell

Dirk Antoon Teupken akvarell
Dirk Antoon Teupken akvarell
Dirk Antoon Teupken akvarell
Dirk Antoon Teupken akvarell
Dirk Antoon Teupken akvarell
Dirk Antoon Teupken akvarell
Dirk Antoon Teupken akvarell
Dirk Antoon Teupken akvarell

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DIRK ANTOON TEUPKEN (1801-1845), "Skeppet Jenny ifrån Stockholm", signerad samt daterad Amsterdam 1845, akvarell, commenderad af kapten J.Pahlson 1845, ca 53x71 cm

877646

2021-02-16