Kandelabrar sent 1800-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
1 500 SEK
KANDELABRAR, 1 par, sent 1800-tal, bronserad metall, genomrbuten dekor, tre ljusarmar behängda med slipade prismor, dekor av kvinna respektive mansfigur, höjd 36 cm.
Bruksslitage, prismor saknas, nagg, mindre bristningar.
877687
2021-02-15