Kandelaber oscariansk
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KANDELABER, oscariansk, 1800-talets slut, stag och fot i svart sten, förgylld zink, behängd med glasprismor, för 5 ljus, diameter ca 28 cm, höjd 55 cm
Åldersrelaterat skick, 4 prismor saknas, några nagg förekommer
877700
2021-02-15