Kandelaber oscariansk

Kandelaber oscariansk
Kandelaber oscariansk
Kandelaber oscariansk
Kandelaber oscariansk
Kandelaber oscariansk
Kandelaber oscariansk
Kandelaber oscariansk
Kandelaber oscariansk

Klubbat för:

3 000 SEK

4 000 SEK

KANDELABER, oscariansk, 1800-talets slut, stag och fot i svart sten, förgylld zink, behängd med glasprismor, för 5 ljus, diameter ca 28 cm, höjd 55 cm

Åldersrelaterat skick, 4 prismor saknas, några nagg förekommer

877700

2021-02-15