Väggtelefon tidigt 1900-tal

Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VÄGGTELEFON, 1925 års modell, fodral av plåt, märkt "K. Telegrafverkets Verkstad Nynäshamn", höjd ca 52 - 27cm

ej funktionstestad, slitage

877710

2021-02-15