Terrin Kina 1700-tal

Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal
Terrin Kina 1700-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oval form, med hänklar, dekor i underglasyrblått, höjd ca 19, längd 28 cm

Lockknopp med ett större nagg

877928

2021-02-15