Minnesmedaljer

Minnesmedaljer
Minnesmedaljer
Minnesmedaljer
Minnesmedaljer
Minnesmedaljer
Minnesmedaljer
Minnesmedaljer
Minnesmedaljer

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MINNESMEDALJER, 6 st, Kungliga Norrlands dragonregemente, (1937) till generalmajor Rickman von der Lancken, signerad i gjutningen D Wretling 1935, samt 4 andra, silver, samtliga i originaletui, den största plaketten ca 9x10,5 cm, medaljernas vikt ca 479 g

Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken

Smärre slitage, ställvis mer på etuierna samt fläckar, 1 etui trasigt

877969

2021-02-21