Glasservis Elis Bergh Kosta
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ELIS BERGH (1881-1954), glasservis, 33 dlr, "Bergh-kristall", 1900-talets första hälft, Kosta Boda, bestående av, 10 champagneglas, 6 selterglas, 6 snappsglas, 3 dessertvinsglas, 8 likörglas
Bruksspår, repor, märken, ställvis fläckar/nedsmutsning
878154
2021-02-20