Märta Måås Fjetterström halvflossa

Klubbat för:

70 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

MÄRTA MÅÅS FJETTERSTRÖM (1873-1941): "Rutig blå halvflossa", komponerad 1938, vävd efter 1941, signerad AB MMF, ca 365x219 cm

Fläckar, slitage, mindre skada
Senare avkortad och ihopsydd

878221

2021-02-21