Märta Måås Fjetterström halvflossa
Klubbat för:
70 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MÄRTA MÅÅS FJETTERSTRÖM (1873-1941): "Rutig blå halvflossa", komponerad 1938, vävd efter 1941, signerad AB MMF, ca 365x219 cm
Fläckar, slitage, mindre skada
Senare avkortad och ihopsydd
878221
2021-02-21