Armaturer bronserad metall

Armaturer bronserad metall
Armaturer bronserad metall
Armaturer bronserad metall
Armaturer bronserad metall
Armaturer bronserad metall
Armaturer bronserad metall
Armaturer bronserad metall
Armaturer bronserad metall
Armaturer bronserad metall
Armaturer bronserad metall

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ARMATURER, 1 par, 1900-talets mitt, stomme i bronserad metall, frostade glas och klara kupor, höjd ca 58, djup 46 cm

PROVENIENS: Gävle Teater. Armaturerna plockades ned under en renovering under 1980-talet

878291

2021-02-22