Børge Mogensen fåtölj
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, ´´Slædestol´´ fåtölj, 1900-talets andra hälft, modell nummer 2256, Fredericia Stolefabrik, Danmark, ek med lösa stoppade kuddar klädda i tyg, etikettmärkt, sitthöjd ca 37 cm
Slitage, sitsen med senare sadelgjord
878303
2021-02-22