Børge Mogensen fåtölj

Børge Mogensen fåtölj
Børge Mogensen fåtölj
Børge Mogensen fåtölj
Børge Mogensen fåtölj
Børge Mogensen fåtölj
Børge Mogensen fåtölj
Børge Mogensen fåtölj
Børge Mogensen fåtölj
Børge Mogensen fåtölj
Børge Mogensen fåtölj
Børge Mogensen fåtölj
Børge Mogensen fåtölj
Børge Mogensen fåtölj
Børge Mogensen fåtölj
Børge Mogensen fåtölj
Børge Mogensen fåtölj

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BØRGE MOGENSEN, ´´Slædestol´´ fåtölj, 1900-talets andra hälft, modell nummer 2256, Fredericia Stolefabrik, Danmark, ek med lösa stoppade kuddar klädda i tyg, etikettmärkt, sitthöjd ca 37 cm

Slitage, sitsen med senare sadelgjord

878303

2021-02-22