Samling silverföremål

Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål
Samling silverföremål

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SILVERFÖREMÅL, 5 dlr, bestående av,
liten pokal Joseph Gloster Ltd, Birmingham 1928,
nålfat, otydliga stämplar Sheffield,
liten skål på fot, Harrison Brothers & Howson Sheffield,
saltkar, Walker & Hall Sheffield,
vinkalk, Israel, samlad vikt ca 370 gram

Bucklor, glasinsats till saltkar saknas

878307

2021-02-22