Edison fonograf

Edison fonograf
Edison fonograf
Edison fonograf
Edison fonograf
Edison fonograf
Edison fonograf
Edison fonograf
Edison fonograf

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

EDISON GEM FONOGRAF, omkring 1900, svartlackerat gjutjärn med aluminiumtratt, med ekhuv, ca 18x24x18 cm exklusive tratt

Åldersrelaterat slitage, fodral med skador, ej funktionstestad

878328

2021-02-18