Parti med silver

Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver
Parti med silver

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

800 SEK

SILVER, 7 dlr, handtag till brevkniv med von der Lanckens familjevapen samt monogram, två koppar, saltkar, två små fat samt dosa med bild i emalj, handtaget ca 9 cm, vikt ca 130 g

Ingår i temaauktionen Ett samlarhem, familjen von der Lancken

Brevkniven med avbrutet skaft, bucklor, bruks och åldersrelaterat slitage

878453

2021-02-21