Rörstrand matservis
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖRSTRAND, matservis, 42 dlr, 1900-talets första del , porslin, dekor med blommor, bestående av: 19 mattallrikar, 8 djupa, 4 uppläggningsfat, 5 uppläggningsskålar, soppterrin med lock och underfat, 3+2 assietter
Nagg, sprickor förekommer
878454
2021-02-21