Rörstrand matservis

Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis
Rörstrand matservis

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, matservis, 42 dlr, 1900-talets första del , porslin, dekor med blommor, bestående av: 19 mattallrikar, 8 djupa, 4 uppläggningsfat, 5 uppläggningsskålar, soppterrin med lock och underfat, 3+2 assietter

Nagg, sprickor förekommer

878454

2021-02-21