Sockerskål silver

Sockerskål silver
Sockerskål silver
Sockerskål silver
Sockerskål silver
Sockerskål silver
Sockerskål silver
Sockerskål silver
Sockerskål silver
Sockerskål silver
Sockerskål silver

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SOCKERSKÅL, silver, Ryssland, godronerat liv, på kulfötter, spår av invändig förgyllning, stämpel möjligen för Zjytomyr (Ukraina), probör M.M 1856, höjd 12,5 cm, vikt 330 g

Liv med gravyr, bucklor och slitage

878523

2021-02-17