Matbestick silver C.G Hallberg, GAB

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BESTICK, 40 delar, silver, modell "Svensk Rund", stämplade C.G. Hallberg, 1900-tal, bestående av: 6 matskedar, 6 matgafflar, 6 förrättsgafflar, 6 smörgåsgafflar, 6 theskedar, 6 kaffeskedar, 2 uppläggningsskedar, 1 sockesrströare, 1 slev, silvervikt ca 1396 g

bruksslitage

878606

2021-02-22