Anders Zorn etsning Sommar

Anders Zorn etsning Sommar
Anders Zorn etsning Sommar
Anders Zorn etsning Sommar
Anders Zorn etsning Sommar

Klubbat för:

7 000 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

ANDERS ZORN (1860-1920): "Sommar", 1907, etsning, signerad i plåten, ur tidningen "Ord och Bild", ej signerad, ca 17,5x12 cm

Zustandsbeschreibung

Gulnad, ej examienrad ur ram

878677

2021-02-23