Kobayashi Kiyochika (1847-1915)
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KOBAYASHI KIYOCHIKA (1847-1915), träsnitt, "Fireworks at Ryogoku Bridge" från "One Hundred Views of Musashi Province", publicerad av Kobayashi Tetsujiro 1884, 31x21 cm
PROVENIENS:
Träsnittet har tillhört Barbro Johansson (1933-2018), professor i neurologi.
Ej examinerad ur ramen. Smärre slitage.
878678
2021-02-28