Kobayashi Kiyochika (1847-1915)

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KOBAYASHI KIYOCHIKA (1847-1915), träsnitt, "Fireworks at Ryogoku Bridge" från "One Hundred Views of Musashi Province", publicerad av Kobayashi Tetsujiro 1884, 31x21 cm

PROVENIENS:
Träsnittet har tillhört Barbro Johansson (1933-2018), professor i neurologi.

Ej examinerad ur ramen. Smärre slitage.

878678

2021-02-28