Bjørn Wiinblad Nymølle
Klubbat för:
600 SEK
1 500 SEK
BJØRN WIINBLAD, Nymølle, 18 delar, keramik, 5 vaser / glas av "De Syv Dødssynder" höjd 16 cm, 8 tallrikar av "Aarstiderne" diameter 27 cm, 4 snapsglas av "Rosalinde" höjd 8 cm, 1 vas av "Duet" höjd 18 cm, 1 fat "A Midsummer Night´s Dream", mått mått 36x29 cm
Salt och pepparkar av Figgjo Flint höjd 10 cm medföljer
Mindre fotringsnagg på snapsglaset fotring, mindre bruksskick
878684
2021-02-27